16.Kirjuta oma tähtkujust ja kas selle kirjeldus sobib sinuga või mitte
Olen kuulnud ja lugenud erinevaid arvamusi. Mitmed mu tuttavad ütlevad, et olen nende amburist tuttavatega jube sarnane. Samas tean ise ambureid, oma mees on ka, sünnipäev 2 päeva enne. No vahel vaatan, et me pole kohe üldse sarnased selles mõttes. Võtan netist suvalise amburi kirjelduse ja vaatame siis
JUHTLAUSE: “Mina näen!”
ON: Optimistlik seikleja
EESMÄRK: Reisid tundmatusse
Siiamaani klapib! 🙂
OLEMUS, OMADUSED
Amburi sümbol on Kentaur (pool inimene, pool hobune), kes sihib nähtamatusse. Sümbol paljastab Amburi kahepalgelisuse; ühest küljest väga arenenud ja oskab seada kaugeid sihte, teisest küljest primitiivsed, taltsutamatud alged.
Primitiivsed Amburid on seikleja, ränduri, meremehe tüüpi. Arenenumad seavad endale teoreetilisi sihte kas laboratooriumis või ühiskonnas.
Lihtsameelse maneeri taga võivad peituda terav mõistus ja kõrge tase. Tema olek on aus, sõbralik ja jõuline. Rõõmsameelne Ambur on täidetud originaalsete ideede ja suurte unistustega.
Ilmselgelt olen mina siis see primitiivsem versioon, seikleja ja rändaja.
TAHE, TEGEVUS, MOTIVATSIOON
Spontaanse tulemärgina võib Ambur enne tegutseda ja siis mõelda. Tal pole kalduvust ära joosta kui on vaja võidelda või appi minna.
Teistest tulemärkidest enam on Ambur motiveeritud suurtest kaugeleulatuvatest plaanidest ja eesmärkidest. Alustab iga üritust täis veendumust, et see läheb korda ja tavaliselt see ka läheb tänu:
a) suurepärasele kujutlusvõimele ja intelligentsile
b) ning, et õnn soosib neid.
Amburi ideed pole eluvõõrad., kuigi pöörased, on need alati praktilised. Õnn soosib neid omapäraselt. Läinud otsima kulda ja teinud valearvestuse, juhtub, et leiavad hoopis Uraani.
Üldiselt ei talu nad paigalseisu, on väga liikuvad ja saavad palju reisida. Amburit motiveerivad sotsiaalne prestiizh ja sidemete laiendamine.
No nii, siin võtab natuke kahtlema. Ettevõtlik olen, aga vaid siis, kui saan KOHE teha. Kui asi pikale vinduma jääb, siis tavaliselt jääbki. Jube palju asju jätan poolikuks. Ülejäänud jutt muidu sobib küll.
MÕTLEMINE
Amburi mõtlemine kaldub konkreetsest abstraktse poole. Sellepärast seostub see märk üldistavate suundadega nagu filosoofia, religioon, õigusteadus. See ei tähenda, et amburid oleksid ebapraktilised. Vastupidi, nende ideed on teoreetiliselt pöörased, kuid enamasti praktilise sihitusega.
Kui nende siht on õige, siis tulistavad nad kaugemale ja kõrgemale kui tavalised inimesed. Amburil on hea abstraktne mälu, kuid see võib petta konkreetsetes situatsioonides (kuhu ununesid võtmed ja kindad).
Esimene osa pole kohe minu kohta üldse tõsi, teine osa peaaegu. Kummaline mälu asjade peale on küll, kindaid ja võtmeid ma ära ei kaota. Va siis, kui panen valesse kohta, siis ei leia enam üles.
TUNDED, HOIAKUD
Amburid võtavad maailma nii nagu see on, ilma idealistlike hoiakute ja eelarvamusteta (erinevalt teistest tulemärkidest). Amburi jaoks on elu suur tsirkus, kus kõigil on mingis rollid ning vahel tuleb ka kloun olla. Nende naiivses optimismis on midagi lapselikku kui nad keelduvad elu võtmast liiga dramaatiliselt.
Eee…. ei, kohe üldse mitte 🙂 Ma nüüd püüan elu lihtsamalt võtta, aga see teadmine on ajaga tulnud.
SUHTLEMINE
Kui tahad teada tõtt, siis küsi lapselt või Amburilt, sest oma lihtsameelses taktituses ütleb ta selle välja siiralt ja ilma pahatahtlikkuseta. On suur vahe Amburi otsekohesuse ja Skorpioni lõikava brutaalsuse vahel, sest viimase tõde on tagamõttega ja teadlik.
Ambur on väga tundlik ebaausate süüdistuste ja usalduse petmise korral. Võib plahvatada. Talub halvasti ühiskonna ja autoriteetide survet. Viimast sellepärast, et tal on endal eeldusi saada loomulikuks autoriteediks ühiskonnas, vaimseks õpetajaks või juhiks. Ülemusena ei tarvita võimu valesti, juhib isalikult.
Vaatamata otsekohesusele on neil vaenlasi vähe, sest nende peale ei suudeta kaua vihane olla.
Otsekohesust olen ka õppinud, ma olen alati ikka olnud see viisakas suhtleja. Ma ei tea, kuidas minu peale vihane olemine on, aga mina pean kaua viha. Ja oma mehe peale võin ka kaua vihane ollla, mis siis, et ka ambur 🙂 Seega see suhtlemise osa on suht mööda minu osas.
ARMASTUS
NAINE ei torma nagu meeski ülepeakaela abielusidemetesse. Nagu mehi, onn ka naisi kahte tüüpi – kas poisilik, metsik, sõltumatu tuulepea või seltskondlik, iseseisev ja eelarvamusteta.
Esimene armastab liikumist ja sporti, teine kõrgelennulisi inimesi, kunsti ja raamatuid. Mõlemad tüübid käituvad meestega kamraadlikult, on tegelikus elus veidi saamatud, ei armasta teha koduseid töid . Naised on oma reputatsiooni suhtes veidi hooletud, ei oska kahtlustada teisi naisi mustades mõtetes. Sellepärast võib elu neile ootamatult pakkuda ebameeldivaid üllatusi.
Tunded on neil olemas, kuigi peidetud ja nendele endalegi kardetavad, sest nad ei tea isegi, millal need võivad plahvatada.
Hahaaaa, esimene lause…. võttes arvesse, kui kiiresti ma esimest korda abiellusin, siis on see küll ikka nii mööda kui mööda 🙂 Ja pigem olen mina poisilik, seltskondlik ja iseseisev. Ei armasta sporti ja liikumist, küll aga kõrgelennulisi inimesi ja raamatuid. Koduseid töid teha ei armasta, see on õige. Võimalusel hoian tundeid enda teada, et siis neid kaua, kauuuuuuuuaa enda sees koguda 🙂
NEGATIIVSED JOONED
1. naiivne optimist – eeem, ma ei tea, ei ole nagu
2. liialdaja ja uhkustaja – nii ja naa 🙂 (nüüd siis tean, miks vennalapsed sellised uhkustajad on, nemad ka amburid)
3. riskeerija, hasartmängija, läbematu otsustaja – hasartmängija ei ole, riskeerija aegajalt, läbematu otsustaja- aegajalt
4. sotsiaalse prestiizhi jahtija – see mulle meeldiks, edev nagu olen
5. brutaalselt otsekohene ehk ettekavatsematult taktitu – ikka ettekavatseTULT taktitu 🙂
6. eriti tundlik kriitikale – see on õige (ahsoo, nii et amburite teema see kriitika värk, ei teadnudki)
OHUD
Amburi suurimaks ohuks on see, mida nimetab suurimaks patuks kristlik religioon – isekus, kalduvus uhkusele. Tal on kalduvus võtta ennast kui kohtunikku. Olles harjunud pidama ennast sotsiaalseks autoriteediks, ei talu ta kriitikat.
End väga kohtunikuna ei võta, aga jah, see kriitika…
POSITIIVSED JOONED
1. optimism, elurõõm – eeem, seda nagu napib
2. vedamine – võib isegi nõus olla
3. abstraktne mõtlemine – eem, misasi?
4. eelarvamuste puudumine – eelarvamused täitsa olemas, paraku. Püüan end parandada
5. loomulik autoriteet – ei tea, ei ole. Ma jään alati igalt poolt välja 5ndaks rattaks
Nii, et polegi see väga vale. Ja kriitika mittetalumine on hoopiski tähtkujust, mitte minu enda viga. Phew 😛