Life as an inspiration

9 nõuannet, kuidas tööl õnnelikum olla

dilbertEelmine postitus oli neile, kes äärmiselt õnnetud oma töökohas on ning peaksid selle muutmiseks midagi ette võtma. Siin aga mõned toredad ideed, mis aitavad vähemalt paigale jäänud töötajate elu paremaks muuta. Ja eks kodukontoris annab ka ühtteist kasutada.

Töö mängib iga inimese elus olulist rolli ja kõik inimesed ei ole tööd tehes õnnelikud, ent ilma tööta pole ka võimalik elada. Seega tuleks õppida oma tööd nautima, aga kuidas seda teha?

Siin on üheksa nõuannet, kuidas tööl end õnnelikumana tunda ja seeläbi tööga rohkem rahul olla, kirjutab Female First.

1.Ole sotsiaalne. Ole jutukas ja julgusta ka teisi tööl juttu ajama – kui inimesed omavahel rohkem suhtlevad, siis on töö juures parem atmosfäär. (Mina olen selle poolt kohe kahe käega ja rohkemgi veel (näiteks üks põhjus, miks mul siin Hollandis eriti sõpru ei ole- sest ma ei käi tööl ja ei suhtle pidevalt. Alati on mul tööjuurest mitmed head sõbrad leitud). Küll aga tundub, et eriti ei soosita tööjuures niisama lobisemist, iga sekund ja sõna, mida raiskad, peab olema kasumi teenimisega seotud.)

2.Ole loominguline. Paku tööandjale näiteks välja, et kontoris võiks olla ühisala, mis on tuledega valgustatud – see soodustab loomingulist mõtlemist. (Sellest ma hästi aru ei saa, aga loomingulisuse soodustamist pooldan ikka 🙂 )

3.Kui oled tööandja, võimalda alluvatel paindliku graafikuga töötada. Luba töötajatel näiteks ühel päeval nädalas töötada kas kodus või kusagil väljaspool kontorit. See muudab alluvad õnnelikumaks ning nende töö on produktiivsem. (No see on ju selgemaks selgem)

4.Tee pause. Tee tööpäeva jooksul regulaarselt pause, juba 10 minutit värske õhu käes olemist muudab töö tõhusamaks. (Kui tööaeg ei ole karmi träkkeriga jälgitav, siis loomulikult. Minu viimases töökohas ei saanud aga vetsugi minna ilma, et poleks seda kuskile ära märgistanud…või kindlat aega töögraafikusse planeerinud)

5.Tee midagi ilusat. Suvalised heateod tööl innustavad töötajaid, seega tee kolleegidele näiteks komplimente või too kontorisse midagi magusat näksimiseks. (Jällegi, lihtne ja mõjuv. Minu kogemused jäävad jällegi enne masu aega, loodetavasti raatsitakse juba nüüdki seda jälle teha)

6.Korralda üritusi, millest kõik töötajad osa saaks. Näiteks muutke traditsiooniks aeg-ajalt koos kinos käimine või üheskoos vabas õhus treenimine. (no üheks võimaluseks ongi, et kui inimesed saavad omavahel tööl hästi läbi, siis nad tahavad ka peale tööd koos aega veeta… ainult, et siin on üks “aga”. Rahvas peab olema üksmeelne. Kui on erinevad grupid, kes üksteist tööalaselt ei salli, siis ei tule sellest koos ajaveetmisest miskit head nahka)

7.Tasuta söögid ja joogid. Tööandjad võiksid kontorites pakkuda alluvatele tasuta sööke ja jooke, sest täis kõhuga töötaja on ühtlasi ka õnnelik töötaja. (Ühes kontoris, kus ma töötasin, oli meile tasuta kohviautomaat- selle kakao oli mulle rasketel näguripäevadel suureks abiks, eriti kui tööle sai mindud ilma hommikusööki söömata… ja seda juhtus tihti)

8.Enne töö, pärast lõbu või lõbu töö ajal? Kontoris võiks olla näiteks pingpongilaud või mõni mänguautomaat – vahepeal väikeste mängude mängimine suurendab loomingulisust ja laseb ajul tööst puhata. (Oleks kena, aga üldjuhul on kontorites ikka vaikne reźiim, igasugune müra ja naer segab enamikke tõsiseid töötajaid)

9.Massaaž. Kutsuge paaril korral aastas kontorisse massöör(id), massaaž vähendab stressi ja suurendab loomingulisust. (tean ühte sõpsi, kel töö juures tõepoolest massaaźi pakuti, seda siis muidugi enne masu saabumist… oi ma olin siis kade, sest mina töötasin sel ajal külmas ja kõledas keldrikorrusel asuvas kontoris)

Kasutatud artikli leiad siit.

Mis sina arvad, kas sellistest pisiasjadest oleks tööl kasu, et seal produktiivsem ja õnnelikum olla? Kas sinu töökohas tehakse midagi sellist, mis aitab töötajatel end väärtuslikuna tunda?



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *