Life as an inspiration

7 harjumust, mis sinu tehnikat hävitavad

lõikelaud

Portaal Mashable loetles üles seitse rumalat harjumust, mille tõttu inimesed tavaliselt oma kallist tehnikast ilma jäävad.

Uut arvutit või mobiili soetades oleme esialgu ettevaatlikud – puhastame ekraani igast sõrmejäljest, paneme e-lugeri pärast kasutamist tagasi mullikilesse jne. Ajapikku aga hakkame üha ettevaatamatult tehnikaga ümber käima – rüperaal peaaegu lendab seljakotti, kõrvaklappides saab tihti lasso… Portaal Mashable tegi nimekirja kõige halvematest harjumustest, mis saavad tehnikale ja andmetele sageli saatuslikuks.

1. Sülearvuti hoidmine voodis, vaiba või palja ihu peal.

Pikaaegsel kasutamisel ilma jahutuspaneeli või korraliku ventilatsiooniavata kuumeneb arvuti üle. Ülekuumenemine vähendab aku eluiga, aga sellest võib alguse saada koguni tulekahju. (Mina teen seda kogu aeg, st kasutan arvutit voodis. Ja mul on kohe eriliselt ülekuumenemisele kalduv läpakas, mis ilmselt oma vanuse tõttu kentsakalt käitub. Talvel polegi väga viga, ongi soojm. Muudel aastaaegadel kuhjan omale küll hunniku raamatuid sülle, et siis läkapas pisutki jahtuda saaks. Ja voodis töötamisest mina nõus loobuma ka pole!)

2. Elektroonikaseadmete transportimine ilma ümbriseta.

Kui sa tassid tahvelarvutit, rüperaali või muud elektroonikat kotis ilma kaitsva ümbriseta, siis on kriimud ekraanil garanteeritud. Tehnikat peaks hoiustama ikka spetsiaalsetes kottides. (Tableti sain alles nädal tagasi, seni pole seda veel kuskil kotis kaasas kandma pidanud. Mõtlen ISEGI sellele katte tegemisest :). Läpakas on reisidel alati seljakotis, mõned jubinad on paari aasta jooksul ära kadunud, aga seni peab vastu. Tubli 4,5 aastane tegelane ka juba :))

3. Laadijate rullimine

Laadijate juhtmed on väga tundlikud. Ärge rullige neid kõvasti kokku ega tirige hooletult pistikutest välja. Sama kehtib ka kõrvaklappide puhul – neid ei tasuks tugevalt ümber iPodi tõmmata. (K-õ-v-a-s-t-i ma laadijaite juhmeid kokku ei rulli, aga rullisolekus on nad ikka. Mind kohe jubedalt ärritab, kui ma sobiliku laadija otsimisel terve pusa lahti pean harutama. Sest neid laadijaid ju ikka jagub- mobiili oma, teise mobiili oma, fotoka oma, tableti oma, elektrilise hambaharja oma, elukaaslase elektrilise hambaharja oma, elukaaslase telefoni oma)

4. Seadmete unerežiimil hoidmine

Millal viimati lülitasid oma sülearvuti täielikult välja? Paljud hoiavadki oma rüperaali unerežiimil, ega lülitagi seda kunagi välja. See ei mõju akule hästi. (Vähemalt üks punkt, millega ma vastuollu ei lähe :))

5. Ekraanide puhastamine koduste puhastusvahenditega

Kodustes puhastusvahendites leiduvad kemikaalid võivad ekraane söövitada. (See kah, täitsa tegemata. Või tuleb see sellest, et ma ei püüagi erilist kliinilist puhtust taga ajada? Nii nagu muus eluvaldkonnas, elektroonika puhtuse seisukord kirjeldab minu olekut väga hästi)

6. USB-seadmete hooletu väljatirimine

USB-seadmed tuleb USB-pesast alati korralikult eemaldada, mitte lihtsalt välja tirida. (Tahaks loota, et ma seda väga hooletult ei tee. Samas, alles suht hiljuti sain teada, et enne tuleb arvutis paar klikki teha, alles SIIS tohib USB eemaldada. Mina senimaani rahumeeli sikutasin… Aga noh, parem Hilja kui Leida ja nii olen ma ka jälle tükike targem. Kuigi minu IT-alased teadmised on minimaalsemast minimaalsemad, siis kõige kiuste püüavad arvutid ja muud asjad minuga ikka hästi läbi saada, kohe kaua kaua. Sest eelpool kirjeldatud punktidest on enamik minulgi süümekana küljes)

7. Andmetest varukoopia tegemata jätmine.

Heeeheee, peale paari juhtumit, kui mul hunnik faile vastu taevast lendas, olen seda isegi tegema hakanud. Samas, tihti aitab ka suhtumine, et “no ja mis siis”. Nt hunnik pilte on kadunud, ja siis mõtled, et kui tihti sa neid vaatad/kasutad? Peamised kirjutamisega seotud failid on mul ikka mitmesse kohta pidevalt seivitud, olulised pildimaterjalid ka. Muu on pigem emotsionaalne kraam

Kuidas sina oma tehnikat hoiad, kas mõni punkt tuli valusa meeldetuletusena, et äkki ei peaks ikka nii tegema?

Kasutatud artikli leiad siit.



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *