Day: January 4, 2017
Täiskohaga töö teeb oma töö, lugemiseks jääb nii vähe aega ja energiat. 17 raamatut pole küll see number, mida lootsin saavutada. Püüdsin aasta lõpul veel üht poolikut raamatut läbi lugeda, aga no ei õnnestunud. Siin siis minu 2016 aasta loetud raamatud:
Eesti keeles:
1. Janika Vaikjärv “Minu Kilimanjaro”. Oeh, mul on endal ikka veel Kilimanjarol käimata, aga Janika on nii lahe ja inspireeriv tegelane, et vähemalt lugesin tema kirjutatud raamatu. Ja küll kord koidab aeg, mil ise seal olen… Kilil siis… ja enda kirjutatud raamatud on ka eesmärgiks.
2. Heli Künnapas “Minu ilus elu maal” Nagu näha, on mitu Heli raamatut siin nimekirjas. Tellisin omale mitu, hea oli üle pika aja lihtsalt eesti keeles lugeda. Selle raamatu kohta kirjutasin lühidalt ka siin. Üks põhjus, miks ma nii hoolega Heli loomingut loen on ka see, et 2017 saab olema meie suur koostöö aasta 🙂
3. Heli Künnapas “Ütlemata sõnad”. Ma pole ammu noorteromaane lugenud, seega oli päris huvitav nö noorte, keskkoolilaste sisemaailma tungida.
4. Heli Künnapas “Tähtajaline elu. 1.osa”. Ma olen ise nii Ameerikas käinud kui ka Au Pair olnud, seega oli täitsa mõnus lugemine. Kuigi tegu nö väljamõeldisega, siis on see siiski inspireeritud autori USA reisist. Ja mul tulid omad hetked, kui meenutasid, kuidas oli ise USAs kohaneda või lapsehoidjaks olla. Ootan, milla raamatu teine osa minu postkasti saabub.
Inglise keeles:
5. Eva Schloss “After Auschwitz”. Lugu naisest, kes elab üle Holocausti ja kelle ema abiellub Otto Frankiga, nii saab temast omamoodi Anne Franki kasuõde. Kurb ja samas inspireeriv raamat.
6. Katy Colins “The Lonely Hearts Travel Club. Destination: Thailand” Algul oli ikka igav ja näha, et on püütud hullult naljakas raamat kirjutada, samas lõpupoole hakkas juba edenema. Ja ma sain siit omale uue tattoo idee: “wanderlust” või “travel bug” 🙂 *edit: wanderlust tattoo kenasti jalal olemas
7. Fiona Gibson “The woman who upped end left”: lugu siis naisest, kel ükspäev kõigest kõrini saab ja uue kreisi lehekülje pöörab. Tegelikult nii vinge süzhee ei ole, aga noh, kõlbas kah
8. “Eat.Pray.Love” made me do it: sissejuhatus Lizilt endalt ja siis inspireeritud lugejatelt, kes oma elus korraliku muudatuse peale lugemist läbi tegid.
9. Daniel Tammet “Born on a Blue Day”. Kohtusin Danieliga märtsis Stockholmis, kui ta Emakeelepäeva konverentsil päeva (ja kogu konverentsi) kõige lahedama ettekande tegi. Ta on mees, kes näeb värve seal, kus meie ei näe. Numbritel ja tähtedel on tema jaoks värvid, kuju ja vorm. Sellest tuli ka soov tema esimest raamatut lugeda, mis aitab paremini mõista autiste.
10. Lesley Pearse “Forgive Me”. Lesley Pearse oma tuntud headuses. Palju keerulisi liine, palju actionit, palju armastust. Natuke liiga naiivne lõpp oli, ja jube palju oli “tee keetmist”, aga muidugi ikka hea lugemine.
11. Brené Brown “The Gift of Imperfection: Let go of who you think you´re supposed to be and embrace who you are” – poole pealt hakkasin uuesti algusest, ei mäletanud palju, e-raamat. Häid ideid, kuidas enda elu paremini korraldada ja ennast mõista. Mäletan, et üheks soovituseks oli koostada lahedate lugude list, et neid siis söögitegemisel kuulata. Pidavat paremini edenema 🙂
12. Elizabeth Gilbert “The Last American Man”. Lugu mehest, kes teadis loodusest kõike ja tahtis elada looduses ja kuidas tal see kõik välja tuli
13. Glennon Doyle Melton “Love Warrior”. Kuidas oma suhe uuesti korda saada, kui mees on petnud. Mitte kõik ei lahutagi kohe, vaid püüavad sellest spirituaalselt ja jumala abiga üle ja hakkama saada
14. Martha Beck “Leaving the Saints. One child´s story of survival and hope”. See oli mu Curacao puhkuse raamat. Ei jõudnud ära oodata, millal lugema saab asuda ja praktiliselt puhkusega sai ka loetud. Mormoonid, usk, silmipimestav ja mõistust kangutav usk, mis on muutnud paljud inimesed koletisteks ja mis nad oma lastega teinud on. Loo autor sai aga oma deemonitele jälile ja kuidas siis “kirikust lahkumine” läks. Väga hea raamat, kuigi kõhe mõelda, mida kõike “jumala nimel” tehakse. Ateistid ruulivad!!!!
15. Martha Beck “Expecting Adam. A true story of birth, transformation and unconditional love”. Samalt autorilt teinegi hästi hea ja inspireeriv raamat. Usk inglitesse tuleb kasuks.
Lasteraamatud
16. Janne Järva “Tuuli pere”. Kallil Jannel ilmus uus raamat elulise jutu ja armsate piltidega. Janne, kirjuta ja avalda veel!
17. E.B. White “Charlotte´s web”. Alustasin aastaid tagasi, Gruusia reisile võtsin kaasa ja sain seal loetud. Lõpuks ometi tean, mida see “some pig” tähendab ja miks tegu kurva raamatuga on.
Save
by Meelike Eenpuu-Villup
- January 4, 2017
-